Miško ir miesto Sinergija

Vos už 10 kilometrų nuo centro šurmulio esanti gyvenvietė neleidžia atitrūkti nuo miesto ritmo, tačiau priverčia įsimylėti gamtą iš naujo, mėgautis miško privalumais – sklypai yra visai šalia 500 hektarų apimančio Vanaginės geomorfologinio draustinio. Miško peizažas atsiveria ir pro langus – visą kvartalo teritoriją supa didžiulis 15 hektarų miško plotas, o vaizdas nuo kalvos tiesiog gniaužia kvapą.

Kvartalo teritorijoje esantis miškas išvalytas. Iškirsti krūmynai, bei menkaverčiai medžiai.  Brandūs ir gražūs medžiai palikti, tad naujieji kvartalo gyventojai gali jais mėgautis vaikščiodami, kaip po (Bajorų) parką!

Prestižinė Gyvenvietė

Žaliuojanti aplinka, saugi, uždara teritorija ir saugomas gyventojų privatumas kuria papildomą kvartalo pridėtinę vertę. Tipiniai 11–14 arų sklypai išdėstyti patogiai, kiekvienas jų – unikalus, vienas į kitą nepanašūs, turintis išskirtinumą, individualumą.

Stengiamasi išsaugoti ir autentiškas paviršiaus savybes – išnaudojama čia esanti, savitą charakterį turinti kalva, leidžiama tik mažaaukštė statyba.

Bajorų rajonas kasmet tampa vis labiau prestižinis ir laikui bėgant jo vertė tik augs.

Solidi kaimynų Bendruomenė

Gyvenvietė nuošali, atokiau nuo gatvės, išplanuota taip, kad būtų uždara, su mažai kaimynų – čia gyvenantys vertina privatumą, ramybę. Išskirtinius „Bajorų parko“ sklypus neretai renkasi solidi publika, žinomi įvairių sričių profesionalai: didelių įmonių vadovai, verslininkai, bankininkai, vardą užsitarnavę medikai, teisininkai, politikai, čia namus statytis nusprendė net prezidentė.

Būstas gamtos kaimynystėje patrauklus ir jaunoms šeimoms, ypač toms, kurios augina mažus vaikus, čia gyventi sugrįžta ir ilgus metus užsienyje gyvenę tautiečiai.

Amfiteatrą primenanti Kalva

Kalvoti kraštovaizdžiai visuomet traukia akį, atrodo išskirtinai, unikaliai – tikri bajorai visuomet statydavo dvarus ant kalvų. Kad toks pasirinkimas – ypatingas, patvirtina ir teritorijų planavimo specialistai, architektai – pasak jų, kalva sudaro galimybę sklypą formuoti individualiai, prisiderinant prie gamtos ir tampant jos dalimi.

Nuo kalvos į mišką atsiverianti panorama primena amfiteatrą – pro langus vaizdo niekas neužstoja, todėl išskirtiniu gamtos paveikslu galima mėgautis ištisus metus, stebėti, kaip keičiasi metų laikai. Amfiteatras gyvenvietėje po truputį formuoja gyventojų tradicijas – kalvos papėdė tampa vieta kaimynams susiburti.

Gyvenvietės Išskirtinumas

„Bajorų parkas“ – prestižinis projektas Bajoruose, apimantis išskirtinius žaliuojančius sklypus pamiškėje, lygumoje ir ant kalvos. Patraukliausią vietą svajonių namams čia randa net patys reikliausi – „Bajorų parkas“ išsvajotos ramybės oaze tapo net prezidentei.

Kiekvienas sklypas formuojamame masyve turi vienintelį panašumą – tai sklypo plotas. Kitos jų savybės sąlygojamos reljefo ir kitų gamtinių ypatybių yra skirtingos, ir būtent tai jiems suteikia išskirtinumo bei individualumo. Tai formuoja vidinę sklypų įvairovę ir tuo pačiu galimybes pasitelkiant architektūros ir kraštovaizdžio architektūros sprendimus sukurti jaukią ir estetiškai patrauklią gyvenamąją aplinką.

Projekto byla

© Visos teisės saugomos įstatymo. Privatumo politika.

Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio.

Sukurta: PictureIDeas

×
Siųsti užklausą

Sutinku, kad mano duomenys (vardas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris ir žinutė) bus naudojami pagal Privatumo politikos taisykles.