Galvojantiems apie sklypo namui pirkimą: ką svarbu įvertinti?

2017-02-06

Galvojantiems apie sklypo namui pirkimą: ką svarbu įvertinti?

Įdomus straipsnis apie tai, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis sklypą:
http://www.delfi.lt/verslas/nekilnojamas-turtas/galvojantiems-apie-sklypo-namui-pirkima-ka-svarbu-ivertinti.d?id=73306476

O štai ką akcentuoja, mūsų kvartale daugiausiai namų suprojektavęs, architektas Leonidas Opuchovičius (MB “Beribės idėjos”)

„Turint suprojektuotas ar atvestas iki sklypo ribos komunikacijas atsimeta daug galvos skausmo!

…Kai vystytojas komunikacijų neprojektuoja, o tiesiog parduoda sklypą klientui, nepasidomėjusiam “kabančia” infrastruktūros dalimi, tie įsipareigojimai pereina klientui t.y. jei vystytojas nebūna suprojektavęs susisiekimo ir inžinerinių tinklų, savivaldybė išduodama sąlygas perrašo kliento sklypui atatinkamus įsipareigojimus. Pavyzdžiui susiprojektuoti 800-1000 m kelią iki sklypo, yra pasitaikę, kad Vilniaus vandenys pasiūlo pasijungti už 100 m ar pan.

1. Susisiekimo komunikacijos – esant kelių projektui, nebereikia į projektą įtraukti atskiros transporto dalies, kuriai dažniausiai reikalingas atskiras projektuotojas, kurie paprastai nebūna itin susidomėję tokiais mažais projektais ir juos gan sunku surasti. Kartais prireikia NŽT sutikimo, jei tiesiama per valstybinę žemę, kas užtrunka apie mėnesį, jau turint pilną projekto sklypo plano dalį.

2. Elektros tinklai – esant suprojektuotoms ir įrengtoms elektros komunikacijoms nebereikia ieškoti nuo kur galima pasijungti, o dar blogiau būna kai reikia naujos transformatorinės, tada visus šiuos dalykus reikia projektuotis, arba jei nėra labai skubu kreiptis į ESO, kad jie suprojektuotų ir atvestų (užtrunka apie pusmetį). Bajorų parke, statant vienbutį gyvenamą namą, net nereikia atskiros projekto dalies, kadangi elektra jau atvesta, reikia pasirašyti sutartį su ESO ir viskas.

3. Dujotiekis – apskritai realu turėti dujas, tik kai dujotiekio projektavimo ir tiesimo kaštai išsidalina daugeliui kvartalo sklypų. Nusipirkus sklypą be išsprestų komunikacijų, šiuo atveju be dujų, tikėtis, kad jos atsiras (priartės) galima tik po 5 ar 10ies metų…”

© Visos teisės saugomos įstatymo. Privatumo politika.

Vizualizacijose nurodyti sprendiniai yra rekomendacinio pobūdžio.

Sukurta: PictureIDeas

×
Siųsti užklausą

Sutinku, kad mano duomenys (vardas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris ir žinutė) bus naudojami pagal Privatumo politikos taisykles.